КВАЛІФІКОВАНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДПИС


Кваліфікований електронний підпис (КЕП) — удосконалений електронний підпис

Електронний підпис — це фактично те саме, що і підпис від руки, тільки у цифровому просторі. Він перетворює електронний файл в юридично значущий документ. Електронний підпис засвідчує особу підписанта та підтверджує цілісність документу.

КЕП ТОВ ЦСК «Україна» складається з двох частин:
*.zs2 – особистий (секретний) ключ електронного підпису, якщо він файловий або апаратний USB-ключ (захищенний носій - токен) зберігається безпосередньо у підписувача. Використовується для підписання електронних документів.
*.crt – сертифікат відкритого ключа. Використовується для ідентифікації підписанта, для шифрування електронних документів.

Електронний підпис – це перепустка до цифрового світу.

З ним ви зможете:

• відправляти звіти в контролюючі органи;
• обмінюватися е-документами з партнерами;
• приймати участь в тендерах, онлайн-голосуваннях;
• подавати персоніфіковані петиції Президенту.

Для отримання е-підпису необхідно:

1. Звернутися до адміністратора реєстрації в ЦСК «Україна» за телефонами:

(050) 452-95-11     (067) 630-08-28
(073) 630-08-28     (056) 790-04-85

2. Замовити та сплатити рахунок (прайс)

Файловий КЕП, 1 рікФайловий КЕП, 2 роки Перевидача
(кадрові зміни або втрата ключа)


3. Зібрати необхідні документи:


1. Виписка з ЄДР або витяг з ЄДР (копія, засвідчуються усі сторінки)
2. Документи про призначення на посаду кожної особи, на підпис якої отримується сертифікат (копії, наприклад: наказ про призначення, протокол зборів, контракт та інші)
3. Довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру (ІПН) кожної особи, на підпис якої отримується сертифікат (оригінал та копія)
4. Паспорт громадянина України у формі книжечки або ID-картки кожної особи, на підпис якої отримується сертифікат (оригінал та копії всіх сторінок з відмітками та фото)
5. Картка приєднання до договору... (формується в програмі M.E.Doc або вебсервісі СОТА, підписує керівник підприємства)
6. Заявки на формування кваліфікованих сертифікатів підписувача ЕП в електронному форматі .РСК та в паперовому вигляді для кожної особи/печатки, на підпис якої отримується сертифікат (формуються в програмі M.E.Doc або вебсервісі СОТА. Керівник підписує заявку на печатку та заявку на свій підпис, бухгалтер підписує свою заявку і т. д.)
7. Платіжне доручення
8. Довіреність — у випадку, коли співробітник юридичної особи буде отримувати тільки власний кваліфікований сертифікат від імені юридичної особи, без керівника юридичної особи
9. USB-флеш накопичувач або захищений носій(для кожного сертифікату використовується окремий захищений носій)

Завантажити комплект для юридичної особи


1. Паспорт громадянина України у формі книжечки, ID-картки або інший документ, що його замінює (оригінал та копії всіх сторінок з відмітками, фото та сторінка з адресою останнього місця реєстрації)
2. Довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру (ІПН) оригінал та копія
3. Картка приєднання до договору... (формується в програмі M.E.Doc або вебсервісі СОТА, підписує фізична особа)
4. Заявка на формування кваліфікованих сертифікатів підписувача ЕП в електронному форматі .РСК та в паперовому вигляді (формується в програмі M.E.Doc або вебсервісі СОТА, підписує фізична особа)
5. Платіжне доручення
6. USB-флеш накопичувач або захищений носій (для кожного сертифікату використовується окремий захищений носій)

Завантажити комплект для ФОП


4. Завітати до нас в офіс проспект Пушкіна, б. 11 або замовити виїзд фахівця.
Увага! Кваліфікований електронний підпис (КЕП) можна отримати ЛИШЕ за особистої присутності підписанта.

5. З 07.11.2018 за довіреністю представник не може отримати кваліфіковані сертифікати відкритих ключів на інших підписувачів, а може тільки представляти інтереси юридичної особи або ФОП для отримання власного сертифіката співробітника, бухгалтера, касира або печатки.

Довіреність для отримання КЕП (2024)

Приклад заповнення довіреності (2024)

Довіреність для отримання сертифікату печатки (2024)

6. Якщо термін дії Ваших дійсних сертифікатів електронного підпису ще не закінчився і змін у даних, які є в сертифікатах не відбулось, то в програмі M.E.Doc та вебсервісі СОТА є можливість автоматично продовжити сертифікати всіх кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг.

Інструкція автоматичне продовження дії сертифікату в Медок

Інструкція автоматичне продовження дії сертифікату в СОТА

7. Після отримання нових сертифікатів КЕП, необхідно повідомити контролюючі органи про їх наявність. У випадку автопродовження, необхідно подати документ J1391104 (F1391104) «Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому». У випадку, якщо підприємство отримало КЕП вперше, або якщо відбулася зміна керівника, подати будь-який перший електронний документ.